Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chandler

Chandler Šťastná Berjanka

 aneb. "Jak jsme k Aplíkovi přišli"

 

Při pátrání po tom, který z těch Salašnických psů bude naše Agátka, jsme se seznámili i s plemenem Appenzelský salašnický pes. Popravdě se nám líbil nejvíc, Entlebuch nám připadal moc malý a dlouhý, Velký švícarský zase už moc "telecí", Aplík byl akorát a krásný. Zjistili jsme, že ve vesničce za Dobříšem bydlí pani, která Aplíka má a vydali jsme se s Agátkou na návštěvu. Nabyla to hlášená návštěva a tak jsme se nemohli divit, že jsme paní nezastihli. Zjistili jsme alespoň telefon a po čase si domluvili setkání u nás. Výbuch smíchu, kterému se paní neubránila, když viděla Agátku (rádo-by Salašníka), nám sebral poslední naděje. Dnes již chápu co ji tak pobavilo, tenkrát jsem ještě Apla naživo nikdy neviděl. Smířili jsme se s tím, že naše zlatíčko Agátka bude Vestaj. Po čase nás tato paní kontaktovala s tím, že v chovné stanici odkud má ona svojí Alexu, mají dva vrhy štěňat, že by to určitě stálo za návštěvu, pokud se ještě o Aplíky zajímáme. 

  Vyrazili jsme tedy na výlet, jen tak se mrknout. Po té co jsme prožili příjemný půlden  v chovné stanici Šťastná Berjanka, odjížděli jsme plni dojmů, nových informací a se zamluveným štěnětem, které si nás, tedy spíš našeho syna, vybralo.

-001765-.jpg-001769-.jpg

 

A pak už jsme jen čekali, denně sledovali na stránkách jak nám štěňoch Čeňoch roste a straaašně se těšili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  ...a už je náš !!!

  Konečně, 1.7.2011 ráno, jsme vyrazili pro Čeníka. Vzali jsme tentokrát i Agátu, aby byli hned od začátku spolu. Zapadla velikostí i barvou.

img_3347.jpg

  Dva vrhy aplíků na jednom dvoře, to je něco nepopsatelného. FOTO ZDE

Opět můžu jen chválit přístup chovatelky, která se opravdu snažila, aby jsme odjížděli vybaveni vším, co budeme v dalších dnech potřebovat a nejednalo se jen o cenné rady.  

img_3366.jpgimg_3361.jpg                                                                                       

 

 

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA